Es nebraucu daudz, vai mana auto riepas kalpos ilgāk?

Šo jautājumu bieži uzdod autovadītāji, kuri maz izmanto savus automobiļus, un tas ir pamatots jautājums. Automašīnu riepas nodilst pastāvīgas lietošanas, sliktu ceļu un bedru dēļ. Tomēr tās nodilst arī saules, gaisa un sliktas tehniskās apkopes dēļ - neviens no šiem faktoriem nav saistīts ar biežu automašīnas vadīšanu. 

 

Jā, autovadītājiem, kuri biežāk izmanto savus automobiļus, visticamāk, būs ātrāk jāmaina automašīnas riepas. Taču tie, kas ar automašīnu nebrauc daudz, var rēķināties ar to, ka riepas vidēji būs jāmaina ik pēc septiņiem gadiem. Vasaras riepas atradīsiet šeit - https://www.riepas.lv/Vasaras-Riepas.  

 

Automašīnu riepu gumijai ir derīguma termiņš 

 

Laika gaitā gumija dabiski sacietē. Kad tas notiek, tā zaudē saķeri un var pat atdalīties no riepas karkasa. No ārpuses viss izskatās normāli, vislabākajā formā. Labs protektora dziļums, nav nodiluma pēdu. Taču pēc pieciem gadiem gumija sāk zaudēt savu elastību un līdz ar to arī saķeri ar ceļu.  

 

Laika gaitā gumiju degradē arī saules gaisma. Ja Jūsu automašīna savu mūžu pavada ārā, zem atklātas debess un gandrīz nekad netiek lietota, vieni un tie paši gumijas laukumi dienu pēc dienas būs pakļauti UV starojumam, aukstuma un karstuma iedarbībai. Riepu fragmenti kļūs bojāti, lai gan ar neapbruņotu aci tas nav redzams. 

 

Tāpēc ir tik svarīgi zināt savu riepu vecumu! 

 

Kā noteikt automašīnas riepu vecumu? 

 

Ja nevarat atcerēties, kad pēdējo reizi mainījāt riepas, neuztraucieties: pirmkārt, Jūs neesat viens, un, otrkārt, vecumu var uzzināt uz riepas sānu malas. 

 

Uz riepas sānu malas uzspiestā ciparu un burtu virkne satur daudz informācijas. Taču mūsu vajadzībām mūs interesē tikai pēdējie četri cipari. Tie norāda nedēļu un gadu, kad riepa ražota. Piemēram, 1901 norāda, ka riepa izgatavota 2001. gada 19. nedēļā, 5017 norāda, ka riepa izgatavota 2017. gada 50. nedēļā, un tā tālāk. 

 

Protams, riepām, kas izgatavotas pirms 2000. gada, ir cita sistēma, bet tas mūs neuztrauc, jo Jūs taču nebraucat ar riepām, kas ir vecākas par 20 gadiem, vai ne? 

 

Tiklīdz automašīnas riepām aprit 7 gadi, pārbaudiet tās 

 

Riepas nav lētas, un visi autovadītāji vēlas būt pārliecināti, ka tās var izmantot pēc iespējas vairāk. Taču ir ļoti svarīgi, lai mēs nenonāktu pie tā, ka braucam ar riepām, kas nav piemērotas savam mērķim. Automašīnas lietošana mazāk var paildzināt riepu kalpošanas laiku, taču uz nenoteiktu laiku. Kad riepas sasniedz septiņu līdz desmit gadu vecumu, labāk apmeklējiet profesionālu auto servisu, lai noteiktu riepu stāvokli. 

 

Autovadīšanas paradumi un riepu nodilums 

 

Runājot par automašīnas riepu kalpošanas ilgumu, nobraukums ir tikai viens no faktoriem, kas jāņem vērā. Lai gan ir taisnība, ka, braucot mazāk, riepas nodilst mazāk, ir arī citi faktori, kas var ietekmēt to ilgmūžību. 

 

Piemēram, Jūsu braukšanas stils un ceļa apstākļi var būtiski ietekmēt riepu nodilumu. Ja bieži strauji bremzējat vai ātri paātrināties, riepas nodilst ātrāk. Tāpat, ja braucat pa nelīdzeniem ceļiem vai ekstrēmās temperatūrās, riepas var nolietoties. 

 

Turklāt arī izmantoto riepu veids var ietekmēt to kalpošanas ilgumu. Augstvērtīgākas riepas var būt dārgākas, taču tās parasti kalpo ilgāk un nodrošina labāku veiktspēju nekā lētākas riepas. Svarīgi ir arī pārliecināties, ka riepas ir pareizi piepumpētas, jo tas var palīdzēt novērst priekšlaicīgu nodilumu. 

 

Rūpējoties par savām auto riepām varat palīdzēt maksimāli pagarināt to kalpošanas laiku un nodrošināt, ka Jūsu ieguldījums ir maksimāli izdevīgs! 

LV
Pievienot komentāru

Atstājiet savu komentāru

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив